domy wakacyjne louisa park noclegi łagów lubuski

ATRAKCJE REGIONU

Aktywny wypoczynek, zabawa, obcowanie z naturą, niesamowite widoki... Czy można chcieć więcej?

ATRAKCJE

Słońce, plaża, gorący piasek

Jezioro Łagowskie  to urokliwe miejsce

Tutaj nie sposób się nudzić!

Przepięknie usytuowane, z nieregularną, w większości zagospodarowaną linia brzegową sprawia, że chętnie  wypoczywają tutaj całe rodziny.
Plaża nad jeziorem jest piaszczysta, czysta i dobrze zagospodarowana. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Można skorzystać z wypożyczalni i popływać rowerem wodnym, łódką czy kajakiem.
Oprócz aktywnego wypoczynku można także miło spędzić czas wędkując,  jezioro charakteryzuje duża ilość gatunków ryb, m.in. szczupak, węgorz, okoń, płoć i wiele innych.

Spływy kajakowe

Kochasz przyrodę i podziwianie jej piękna?
Spływy kajakowe po Pliszce i Ilance z najlepszymi widokami dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń

Szlaki piesze

Bajkowa przyroda, piękna zieleń okolicznych lasów i zadbane ścieżki pieszo-rowerowe to coś, co zachęca do długich spacerów!

Trasy rowerowe

Fani turystyki rowerowej będą zachwyceni ścieżkami rowerowymi wytyczonymi wokół jeziora Łagowskiego! Szlaki rowerowe na terenie  Łagowskiego Parku Krajobrazowego są bardzo dobrze przygotowane.
ATRAKCJE

Piękne widoki, czyste wody jezior,

 mnóstwo zieleni i wspaniałe tereny rekreacyjne.

Położony w powiecie świebodzińskim i nazywany "perłą ziemi lubuskiej"  leży nad dwoma pięknymi, lazurowymi jeziorami . Jeziora otaczają gęste bukowe lasy, które są doskonałym miejscem na spacery. Wokół jezior wyznaczono szlak turystyczny NORDIC WALKING – wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Ścieżka, którą można przemierzać pieszo lub rowerem liczy około 9 km. Większość trasy prowadzi wzdłuż jeziora, więc nie zabraknie wspaniałych widoków!

 

Miejsca które warto odwiedzić

Miasteczko słynie ze specyficznego mikroklimatu i oferuje piękne zabytki, ciekawe widoki, czyste jeziora, oraz ciekawe imprezy jak Lubuskie Lato Filmowe i Jarmark Joannitów.

Zamek Joannitów

Zamek wzniesiony został w XIV wieku przez zakonników joannitów. Stoi na wzniesieniu pomiędzy dwoma jeziorami. Obok mieści się wieża widokowa o wysokości 35 m, z której można podziwiać piękno Łagowa i okolic.

XVIII-wieczny Kościół św. Jana Chrzciciela

agowski kościół stoi naprzeciwko zamku, w którym rezydował niegdyś rycerski zakon św. Jana Chrzciciela, czyli Joannitów.

Zabytkowe domy

Pomiędzy dwoma bramami obronnymi Polską i Marchijską znajduje się niewielka 120 metrowa ulica Kościuszki z zabytkowymi kamienicami z XIX w. oraz zachowaną jedną kamienicą z XVII w. tzw. Kurzą Stopką stojącą przy obmurowaniu zamkowym.

Sokola Góra

Ścieżka przyrodniczo-historyczna na trasie o długości ok. 1,5 km, posiada najcenniejsze i najstarsze zabytki przyrody. Na szlaku tym znajduje się Zamek Joannitów i park zamkowy.

Pozostałości murów obronnych

Średniowieczna ceglana Brama Polska zwana także Poznańską pochodzi z XVI wieku. Pod bramą znajduje się wąski jednokierunkowy przejazd sterowany sygnalizacją świetlną.

Wiadukt kolejowy

Wiadukt kolejowy zbudowany został w 1906 r. Stoi przy ulicy Mostowej nad drogą prowadzącą w stronę miejscowości Żelechów. Wykonany jest głównie z cegły, wykończony granitem ze stalowym.

ATRAKCJE

Majaland Kownaty

Przenieś się w bajkowy świat Majaland, największego w Polsce  tematycznego parku rozrywki otwartego w 2018 roku. Majalad znajduje się we wsi Kownaty oddalonej zaledwie 23 km od Łagowa. Część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu park czynny jest cały rok.

zdjęcia majaland.pl

TOP